Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук ги набројува сите лажни на власта кои не донесоа подобар живот во Македонија.

Монструм – лажна вест
Младенов – лажна вест
Нешковски – лажна вест
Диво насеље – лажна вест
Двојазичноста – лажна вест
Името – лажна вест
Уставот – лажна вест
Датум за ЕУ – лажна вест

Лажните вести станаа одлика на власта која е главниот извор на лажни вести. За да се смени ова треба да се смени Зоран Заев. Така ќе ја обезбедиме заедничката иднина

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.