Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е гостин во емисијата „Еден на еден“. Во опуштено издание тој одговараше на повеќе прашања а неизбежно беше и прашањето дали се слуша со поранешниот премиер Никола Греувски.

 Кој Никола? Има еден Никола од Кисела Вода. Не се слушам со него – одговори Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.