Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со честитка за успехот на македонските фудбалери кои ја однесоа Македонија на Европско првенство.

Тој напиша:

Победа вредна 30 години и историски резултат. Честитки за јунаците кои со срце, вложена сила и талент покажаа дека Македонија може големи работи. Македонија ви се поклонува.
Колку сме, толку сме, токму сме. Ние сме Македонци.
Напред Македонијо!

Победа вредна 30 години и историски резултат. Честитки за јунаците кои со срце, вложена сила и талент покажаа дека…

Posted by Hristijan Mickoski on Thursday, 12 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.