Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, јавно бара од Влдата да испрати барем една реакција на навредите што политичари од Бугарија ги испраќаат на сметка на македонскиот народ и граѓани.

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.

 

Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но залудно кога карактерот не му е таков – напиша Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.