Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во 14 часот ќе одржи прес-конференција.

Од партијата соопштуваат дека прес-конференцијата ќе се одржи во просториите на Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.