Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе се обрати во јавноста.

Неговата прес-конференција е закажана за 12:45 часот.

Следете ја мојата прес конференција во живо во 12:45 часот на мојата фејсбук страница, порача тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.