Ние имаме граѓани кои одлучиле да се определат. Во конкретниот случај одлучиле да се опредалат околу 42 проценти. Јас сум мотивиран што излегле 42,5 проценти и задоволен сум што за 6,5 проценти имам подобар резултат од тие што излегле и ја дале доверба на ВМРО-ДПМНЕ, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија 24.

Според него ова е поттик да мотивираат да излезат повеќе во вториот круг и да има ВМРО-ДПМНЕ што подобар резултат, да се прекине апатијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.