Како политичка партија ги поддржавме протестите за поддршка на уставобранителите, а јас исто ќе бидам присутен на следниот протест, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во „Само интервју“.

Мислам дека казна која се темели на исказ на еден од осудените и изразена во неколку стотици години не е правда. Ние бараме да се обезбеди правда. Ако можеше со една изјава на Заев кога беше опозиционер случајот „Монструм“ да почне од почеток може и за овие лица кои внатре се наоѓаат врз основа на еден исказ, рече Мицкоски.

Тоа што се случуваше во Собранието не беше тероризам, заклучи Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.