Христијан Мицковски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостува на „Клик плус“ на ТВ 21. Запрашан за низата реакции по ситуацијата со кафаната во која престојуваше Мицкоски, односно дека Заев и Жерновски побарале да се повлече од политиката.

Мицкоски одговори дека нема намера да се повлече од политиката и свесен е дека Заев и Жерновски ќе бидат најсреќни ако го стори тоа, но напротив тој ќе го победи Заев на избори и ќе покаже како се води државата.

Сигурен сум дека Жерновски и Заев дека ќе бидат најсреќни да ме нема на политичка сцена. Ќе имаат трас трас судство, бизнис со марихуана… но ќе почекаат да не го видат Христијан во политиката, ќе го победам Заев на избори и ќе му покажам на Заев како се води државата, истакна Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.