Ќе донираме во текот на продолжениот викенд (10-12.10.2020), за оние кои не можат да си дозволат да го искористат викендот без ДДВ, напиша на неговиот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, поддржувајќи ја Унијата на млади сили за организацијата на донирање на техничка опрема за следење онлајн настава.

Обрзованието на секое дете е важно! Ако имате компјутер, лаптоп, таблет, монитор, тастатура, глувче, камера, звучници или слична опрема која не ја користите, ПРИЈАВЕТЕ ОВДЕ ⬇️ http://bit.ly/DonirameZaedno, напиша Мицкоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.