Го спомнавте господинот, бизнисменот Дака кој има блиски врски со Русија. Тој и кажува дека еднаш бил, го спомнува Заев, го спомнува генералниот секретар, бил втор пат незадоволен дека ветувањата од првиот состанок, дека не е задоволен од ветеното, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на првата телевизиска дебата со претседателот на СДСМ, Зоран Заев што се емитуваше на телевизија 24.

Мицкоски додаде и дека од разговорите е јасно кој го носи Дака и кој со кого е поврзан.

И тука се и Заев и Кичеец, тоа кажува дека ако Кичеец го носи Дака човек со руски врски кај Заев, се гледа за кого работи Кичеец, додава Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.