Ние имаме држава, но немаме колективни успеси. Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа. Немаме здрав систем, имаме изместени вредности, порача вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Затоа ја водам оваа битка, затоа што нам ни треба иднина во која сите заедно, без исклучок ќе успееме, во која нашите татковци ќе имаат синови и ќерки кои ќе го развиваат својот потенцијал и чија способност ќе ја движи Македонија напред.
#СоздадиНоваИднина, вели Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.