Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати по вечерашните протести на Фејсбук и оцени дека народот како никогаш досега е сплотен против Заев.

Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид!Сите заедно порачаа оставка на Заев, слобода на народот!Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на пазарење-напиша Мицкоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.