Кога сте мотивирани и верувате во себе, нема невозможни работи и само небото е лимит. Македонски Вардар го покажа токму ова, покажа карактер, нескршливост и верба во победа. Честитки.
Напред шампиони!, напиша Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ кој беше на трибините во Келн, каде што ракометарите на Вардар го обезбедија пласманот во Лигата на шампионите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.