По неколку дена пауза претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска повторно се искачи на Водно.

Утринско искачување на Водно. Преубаво снежно Водно, после неколку дена пауза, сепак повторно прв до врв. Се гледаме во Стопанска комора на северозападна Mакедонија во 12 часот!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.