Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Владимир Нелоски утрово го искачиле Водно, а претседателот на партијата на својот Фејсбук профил објави фотографија со цитат од Џорџ Буш.

Се искачивме на моќната планина. Долу ја гледам долината, долина на мирот, пишува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.