Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Прилеп Борче Јовчески, утре во 12 часот ќе остварат средба со претставници на Регионалната стопанска комора.

По завршување на настанот во 13:45 часот изјава за медиуми ќе имаат Мицкоски и Јовчески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.