Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 13:20 часот заедно со градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски ќе извршат увид на градежни работи на изградба на основно училиште во општината.

По завршување на настанот изјава за медиуми ќе имаат Мицкоски и градоначалникот на општина Илинден.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.