Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ заедно со со Стефан Андоновски член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со новиот директор на Меѓународниот Републикански Институт Крис Бренан за Република Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.