Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва од 18,15 часот ќе гостува на ТВ Алфа во во емисијата “Што не е јасно”. Мицкоски ќе говори за актуелни теми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.