Христос Воскресе!
Навистина Воскресе!
Посакувам многу среќа, здравје, и просперитет за Вас и Вашите најблиски, го честита Велигден, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.