Штотуку бев во посета на повредените од страшната сообраќајна несреќа во Градската општа болница 8-ми Септември.

Им посакав побрзо закрепнување и враќање во секојдневниот живот кај нивните најблиски, силна волја, утеха и надеж, нашите молитви се со нив.

Македонија е во црно поради страшната несреќа.

Голема е тагата за оние кои ги загубија животите. Слава им.

Бог да е со нивните семејства во овие тешки мигови.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.