Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во Горно Лисиче од каде што секоја година, традиционално, од дворот на црквата „Свети Петар и Павле“ тргнува коњаницата на Илинденскиот марш која треба да пристигне во Крушево, на 2 август.

Tрадиција!
Верба!
Љубов!
Илинденски марш 2021 година.
За Македонија! 🇲🇰, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.