Македонија припаѓа во Европската унија!
Нашата сегашна социјалдемократска влада не заслужува позитивен стимул од европските метрополи и Брисел, но нашите граѓани го заслужуваат тоа. После 12-ти април, проевропската влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поттикне реформите и трансформативните промени во нашето општество.
ЕПП како најсилно политичко семејство во Европската унија, ќе биде носителот на Македонија на патот кон членството во Европската Унија.
Заедно сме посилни, ова на својот Фејсбук профил го напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.