Елшани гласа за број 7, за Д-р Кирил Пецаков и за промени, проекти и победи, најави Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.