Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција им се обрати на граѓаните на Република Македонија да излезат на гласање во недела, но и предупреди за сценарио кое власта го подготвува за спроведување на денот на изборите. Мицкоски истакна дека сепак власта треба да знае дека не е господар на волјата на граѓаните…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.