Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му посочи на министерот за здравство, Венко Филипче дека достоинството нема цена.

Од одличен хирург, надежен министер да завршиш како кловн на Зоран Заев е голем личен пораз… ах колега колега, еден совет, достоинството нема цена!

Од одличен хирург, надежен министер да завршиш како кловн на Зоран Заев е голем личен пораз… ах колега колега, еден совет, достоинството нема цена!

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, May 7, 2021

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.