Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со кандидатот за градоначалник на општина Кочани, Љупчо Папазов денес во 12:30 часот ќе дадат изјави за медиуми пред Градски трговски центар, информираат од партијата.

Како што е соопштено во 17:20 часот ќе се одржи мини митинг во населено место Злетово, Пробиштип на кој свое обраќање ќе има Мицкоски.

Изјавата може да ја следите во живо во видеото во продолжение.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.