Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе биде гостин на вестите на ТВ Канал 5 во 18 часот.

-Денеска сум гостин на вестите на Канал 5 Телевизија во 18 часот, за повеќе актуелни теми и случувања. Гледајте, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.