Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДМПНЕ беше во посета на општината Ѓорче Петров каде што беше до крстот во Кучково.

Заедно, до крстот во Кучково. Прекрасна глетка и разговор за тековните и идните проекти за Ѓорче Петров, објави Мицкоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.