Потсетувајќи што зборуваше оној Илинден кога го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија и што кажа вчера Зоран Заев за македонското државјанство, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски прашува – Дека нели идентитетот беше бетон?

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.