Вечерва македонските срца чукаа со нашите фудбалски херои. Оваа грутка земја раѓала и ќе раѓа херои за победи.
Покажавте што е пркос и се изборивте за нашата гордост. Црвено жолтата татни. Македонија се сака со дела, со борба, со пркос и верба.
За кого, ако не за нашето сѐ, Македонија!!! Поклон до земја шампиони.

Ова е пораката со која лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски им честиташе на македонските фудбалери кои вечерва со една неверојатна игра ја совладаа Германија.

Вечерва македонските срца чукаа со нашите фудбалски херои. Оваа грутка земја раѓала и ќе раѓа херои за…

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, 31 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.