За неговото прво работно искуство и моментот кога решил да се пријави во војска, за синовите и сопругата Рози, за неговите студенти. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостуваше во шоуто на Жарко Димитриоски, а вечерашната епизода веќе е достапна на „Јутјуб“.

Во неа Мицкоски го гледаме во поопуштено светло. Со Жаре играат фудбалче, потоа погодува и рок-песни, а чита и лоши твитови за него. Тој зборуваше и за Преспанскиот договор, односот со Никола Груевски и пролетните избори.

Гледајте ја целата епизода:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.