Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и честиташе на Тамара Тодевска и македонската екипа во Тел Авив на песна за Евровизија за освоеното осмо место, најдобриот успех на нашата земја на овој натпревар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.