Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати порака по повод 17 годишнината од загинувањето на поранешниот претседател на Република Маедонија, Борис Трајковски.

„Верувам во Македонија“ велеше Борис Трајковски. 17 години потоа оваа реченица има уште посилно значење. И кај нас има уште поголем мотив да ја оправдаме нашата верба во нашата Македонија.
Слава му! – порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.