640 новозаразени и дури 12 починати. А законот за заразни болести во кој се колне Филипче не е за болните туку за надлежностите и процедурите, пишува на неговиот профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Но, не ја испуштија можноста да посочат виновници и направат политика. И додека се чека 27-ми, кога и е на дневен ред законот, фали уште и луѓе да умираат по улици, бидејќи здравствениот систем е трул, не е ефикасен и е пренатрупан. Бог нека ја чува Македонија. Очигледно владата тоа не го може одамна, пишува Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.