Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изрази огромна благодарност до секој жител на Охрид којшто во првиот круг од локалните избори го дал својоит глас за д-р Кирл Пецаков.

Мицкоски порача дека Пецаков е вистинска одлука за промени, проекти и победи во Охрид и затоа треба да ја добие поддршката и во вториот круг.

Благодарам на секоја охриѓанка и охриѓанец, кои ја дадоа поддршката во првиот круг.
Ја барам поддршката во вториот круг затоа што искрено верувам дека нашиот брат Кирил Пецаков е вистинска одлука за промени, проекти и победи во Охрид – порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.