Денеска извршивме увид на градежните активности за изградба на северната трибина на стадионот „Петар Милошевски“ во Битола, напиша на својот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Сакам да упатам голема благодарност до градоначалникот Тони Коњановски за тоа што го исполни ветувањето за опремување на седишта на северна трибина, ветување кое го даде на битолчани во првата моја посета по победата на локалните избори. Битолчани можат со уживање да ги следат спортските натпревари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.