Лидерот на опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски во eмисијата „Click Plus“ на ТВ21 откри дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и него го уценувала.

Тој додаде дека бил предмет на уцена, но никој не реагирал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.