Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук потсетува на лошата состојба во која се наоѓа Македонија на секое поле.Тој вели дека масовна имунизација нема а стопанството е на колена, а пак наши сограѓани се водачи на балкански нарко картели.

Добредојдовме во новата реалност – Македонија 2021. Одбивам и ќе се борам против ова. Ние заслужуваме подобро, а одговорност ќе има-вели Мицкоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.