Во однос на соработката со Претседателот, на чија инаугурација не беше поканет, Мицкоски рече дека ако го повика на консултации, ако е поканет, се разбира дека ќе присуствува. Начинот на моето политичко битисување, е дека немам суета, ќе соработувам со претседателот, зошто не е во ред народор да го плаќа цехот за неуспехот на оваа Влада. недостатоците треба да се кажат. не треба да се премолчат. Нешто што гледаме дека не е добро логично е да се каже дека е така.

Ако советниците се претворат во ваши обожаватели тоа не е добро, подвлече Мицкоски

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.