Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор, рече синоќа Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ кој гостуваше на тв Алсат.

Поради тоа, му велат во партијата да прави што сака, но да го испорача ветеното. На тој начин, се надеваат дека ќе го зголемат своето мнозинство во албанскиот блок, со што на следните избори, ќе бидат во подобра позиција за коалицирање. Тоа е нивната политичка стратегија, изјави Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.