Не било кој ден, 21 април е денот! Македонија го возвраќа ударот! Правда за Македонија! Татковината Повикува! Гордана Силјановска Давкова – лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на три дена пред изборите преку видео на фејсбук повикува граѓаните да излезат на претседателските избори и да гласаат за кандидатката што ВМРО-ДПМНЕ ја поддржува. Гласот за Силјановска Давкова е глас за правда за Македонија – апелира во оваа претседателска кампања најголемата опозициона партија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.