Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицскоски го обвини Заев дека народот нема ни 50 денари да си купи леб а власта троши милиони за набавка на кондоми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.