Никола Мицевски,координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ посочува што се случува во Собранието околу дневниот ред и тои постојано пристигнуваат нови точки. и

– Хаос се случува со дневниот ред. Само денес пристигнаа милион закони, а пораките за нив ги добивме по почнувањето на седницата. Сите се ставени на дневен ред. Навистина е несериозно повеќе од 30 закони да бидат прикачени во 11 часот на е – парламент, а пораките за нив да ги добиеме во 13 часот. Дополнително ќе предлагаат закони и пратениците од владејачкото мнозинство, нагласи Мицевски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.