Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“, објави серија статуси на Фејсбук  во кој пишува за најновите моменти од скандалот „Рекет“.Таа  прашува зошто Заев во мај јавно признава дека блокирал истрага за двајца функционери?


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.