Рашковски го заборавивте? На човекот само муабети му извадија, бадијала сега ќе се мачи да оди на распит во антикорупциска, “можеби не сум во право”?, напиша на Фејсбук Мери Николова Буџаку, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“.

Покрај “Рекетот” никој не го спомнува, а баш беше забавно. Какви борци за правда сте бе? Кога критикуваме како усрани сте, ни лајк не смеете да ставите лижогазци. За оговарање сте први и зад грб да работите? Дно од партизирана држава сме. Јас за вакви промени не се борев. Начукавте кадри што не знаат ни нос да избришат (со исклучок).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.