Неколку возила од марката „мерцедес“, фотографирани во дворот на резиденцијата на претседателот, се нудат за продажба на интернет огласникот „Реклама 5”, пренесе „Експрес“.

Според фотографиите се работи за возила од приватна агенција за изнајмување на луксузни автомобили.

Не е познато кој, дали и кога дал дозвола возилата да бидат сликани во вилата на Водно.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.