Познатата провладина новинарка Менче Точи вели дека Македонија се претвора во мртовечница со бројките на заразени и починати и односот на власта

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.