Новинарката Менче Точи пишува дека состојбата со Ковид-19 е излезена од контрола. Мерките беа олеснети пред време и веќе е илузија да се бараат мерки како во Европа.

“Ги олеснивме мерките пред време, летово не направивме инфраструктура туку тоа го правиме сега. СЗО предупреди токму на ова и на новиот силен бран во јануари. Веќе е илузија е да се бара одговорност-мерки се бараат како во Европа. Ова вака е геноцид!” – стои во постот на Менче Точи.

Ги олеснивме мерките пред време, летово не направивме инфраструктура туку тоа го правиме сега. СЗО предупреди токму на…

Posted by Mence Toci on Monday, 23 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.